Święcenia Diakonatu w parafii św. Alojzego Orione w Warszawie

15 grudnia 2018 roku w parafii św. Alojzego Orione w Warszawie  odbyła się uroczystość święceń diakonatu, które przyjął alumn seminarium księży Orionistów kl. Yury Bondar FDP. Mszy Świętej przewodniczył oraz święceń udzielił Jego Ekscelencja ks. bp Antoni Dziemianko – ordynariusz diecezji pińskiej.

Czytaj dalej Święcenia Diakonatu w parafii św. Alojzego Orione w Warszawie

Uroczystość Matki Bożej Opatrzności

Każdego roku 20 listopada w Małym Dziele Boskiej Opatrzności obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Opatrzności, która jest patronką całej Rodziny Oriońskiej.

“Czy synowie Boskiej Opatrzności mogliby być słabsi i ostatni w miłości do Maryi i czci dla Niej? Czyż nie jest Ona Matką i naszą niebieską Założycielką? Male Dzieło do Niej należy i jest dziełem Jej macierzyńskiej dobroci. Jest ono Jej poświęcone w sposób szczególny. Zgromadzenie nasze jest – jak wam to już niejednokrotnie mówiłem – dziecięciem Maryi. Chroni się pod skrzydłami Opatrzności Bożej jak małe pisklę oraz żyje i kroczy pod płaszczem Maryi. Wszystko, co w nim dobre, jest dziełem Maryi, a wszystko, co niestety w nim ułomne, zniekształcone i złe, jest moim dziełem i moim partactwem, a może również niektórych z was, moi drodzy synowie w Jezusie Chrystusie.”

Św. Alojzy Orione

Czytaj dalej Uroczystość Matki Bożej Opatrzności

Spotkanie Dyrektorów, Proboszczów i Kierowników dzieł

W dniach 14-15 listopada br. w Domu Misyjnym odbyło się jesienne spotkanie formacyjne dla Dyrektorów, Proboszczów i Kierowników dzieł zorganizowane przez Zarząd Prowincjalny. Pierwszy dzień przeprowadzony został w formie warsztatowej na temat Dialogu motywującego. Natomiast drugiego dnia uczestnicy pracowali w grupach podejmując refleksję dotyczącą takich spraw jak; “miłość braterska we wspólnocie przeżywana w jedności”, “młodzież i powołania”, “troska o rozwój naszych dzieł”.

Czytaj dalej Spotkanie Dyrektorów, Proboszczów i Kierowników dzieł