Warszawa-Lindleya: Odpust ku czci Św. Alojzego Orione

14 maja 2017  By ks. Krzysztof Baranowski Prowincjał MDBO


W niedzielę 14 maja Parafia św. Alojzego Orione w Warszawie przeżywała odpust. Na wszystkich Mszach świętych homilie głosił ks. Łukasz Mikołajczyk, który na co dzień koordynuje projekt Drabiny Jakubowej w Brańszczyku. Ksiądz Łukasz opowiadał o pracy Synów Boskiej Opatrzności na placówkach w całym kraju: w hospicjum, fundacji ks. Orione, zakładach opiekuńczo – leczniczych, świetlicach środowiskowych, domach dla bezdomnych.

Główna Msza św. – została odprawiona o godz. 13.00. W koncelebrze uczestniczył ks. Proboszcz Jarosław Gralicki oraz ks. Jerzy Pawłowski. Msza św. odbyła się udziałem dzieci, które w tym dniu obchodziły rocznicę przyjęcia pierwszej komunii św. Przed błogosławieństwem ks. Proboszcz dokonał powołania Rady Parafialnej poprzez wręczenie nominacji i błogosławieństwo.

Po Mszy św. na terenie przykościelnym odbył się festyn, w trakcie którego wystąpił zespół orkiestry dętej. Swój program zaprezentowała schola dziecięca oraz wspólnota Żywego Różańca. Nastąpiło także przedstawienie wszystkich grup parafialnych. Schola wraz z rodzicami zorganizowała kiermasz pamiątek, a w ramach atrakcji dla najmłodszych odbył się m.in. konkurs artystyczny, czy możliwość pomalowania twarzy. Chętni mogli skorzystania z usług fryzjerskich. Całość festynu uzupełnił poczęstunek w formie grilla, zimnych napojów, herbaty i słodyczy.