Spotkanie opłatkowe Oriońskiego Ruchu Świeckiego

22 stycznia 2016  By ks. Krzysztof Baranowski Prowincjał MDBO


Tradycją już od wielu lat jest ogólnopolskie spotkanie opłatkowe Oriońskiego Ruchu Świeckiego (MLO – Movimento Laicale Orionino), które odbywa się zwykle około połowy stycznia w jakiej parafii lub dziele prowadzonym przez Księży Orionistów (FDP – Synowie Boskiej Opatrzności).

Tym razem takie właśnie spotkanie Rodziny Oriońskiej odbyło się w „Orionówce” w Międzybrodziu Bialskim w dniach 15 – 17 stycznia 2016r. Wdzięczni jesteśmy Opatrzności Bożej, że mogliśmy ten czas przeżyć wraz z przełożonymi zgromadzeń założonymi przez ks. Alojzego Orione. Tak więc byli z nami: Przełożony Prowincjalny – ks. Krzysztof Baranowski oraz opiekun duchowy ORŚ z ramienia Księży Orionistów – ks. Dariusz Czupryński; Przełożona Prowincjalna – s. Józefina Klimczak (SMMM – Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia) oraz opiekun duchowy z ramienia sióstr – s. Stefania Simińska.

Był to czas przeżyty na wspólnych modlitwach, dyskusjach, konferencji, wspólnym „kolędowaniu”. Odwiedziliśmy także sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej – Pani Ziemi Żywieckiej, gdzie po wspólnej Eucharystii namaszczeni zostaliśmy olejkiem radości a następnie wysłuchaliśmy opowieści o błogosławionych: o.Zbigniewie Strzałkowskim i  o.Michale Tomaszku, którzy zamordowani zostali w Peru w 1991r.

Umocnieni Duchem Świętym i napełnieni niewyczerpana miłością Boga wracaliśmy do naszych domów już oczekując kolejnego spotkania z cała Rodziną Oriońską, tym razem na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze – 6/7 maja br.