Matka Boska Częstochowska – Patronka Prowincji Polskiej

25 sierpnia 2017  By ks. Krzysztof Baranowski Prowincjał MDBO


Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści – Prowincja Polska – już od 48 lat ma za swoją Patronkę Matkę Boską Częstochowską. W tym szczególnym dniu jako Orioniści odnawiamy swoje synowskie oddanie i miłość do Matki Najświętszej z Jasnogórskiej Ikony.  Tego dnia w każdym domu zakonnym Prowincji polskiej niech nie zabraknie modlitwy apelowej i aktu oddania się Matce Bożej, byśmy na wzór naszego świętego Założyciela, ks. Alojzego Orione, na co dzień byli Jej wiernymi synami, którzy czynią dobro zawsze i wszędzie, zła nigdy i nikomu!

Dziś szczególnie za św. Alojzym Orione powtarzajmy: „ Wszystko otrzymaliśmy od Maryi! Wszystko jest łaską otrzymaną od Maryi! Czytajcie na moim czole, czytajcie w moim sercu, czytajcie w duszy mojej, nie zobaczycie rzeczy, która by nie nosiła napisu ŁASKA MARYI !

Ponadto wypraszajmy za wstawiennictwem Matki Najświętszej dar nowych powołań do naszej Rodziny zakonnej i prośmy o wytrwałość i wierność powołaniu dla każdego z nas. Deo gratias!

Centralne uroczystości w Prowincji odbędą się w Brańszczyku, gdzie będzie trwała „Brama Nieba” czyli spotkanie podopiecznych i wolontariuszy z turnusów wczaso-rekolekcji w Brańszczyku zwanych „Drabiną Jakubową”. Zapowiedź i przedsmak tego wydarzenia mieliśmy w programie telewizyjnym „Westerplatte młodych” w TV TRWAM.