Mała Armia Janosika w Zduńskiej Woli

23 stycznia 2018  By ks. Krzysztof Baranowski Prowincjał MDBO


W niedzielę (21 I) największa  góralska kapela  na Podhalu z Raby Wyżnej  „Mała Armia Janosika” gościła z kolędą w kościele św. Antoniego w Zduńskiej Woli.

Kapela założona w 2015 roku obecnie liczy 100 osób w wieku od 5 do 65 lat.  Trzon kapeli stanowią głównie dzieci oraz młodzież, którzy pod okiem swego nauczyciela krok po kroku rozwijają umiejętności w grze na skrzypcach i basach góralskich. Dyrygentem jest Pan Damian Pałasz, który z powodzeniem radzi sobie doskonale w prowadzeniu kapeli.

W swoim dorobku kapela  ma cały szereg występów podczas ważnych wydarzeń, które można zobaczyć na portalu YouTube i Facebook.

Z okazji ŚDM 2016 zrealizowali wideoklip ku czci św. Jana Pawła II pt. “Siła jest w jedności” oraz wystąpili podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i w Rabie Wyżnej. W styczniu 2017 r. zagrali wiele koncertów świątecznych, a okres Bożonarodzeniowy zakończyli uroczyście kolędując dla Kardynała Stanisława Dziwisza, który żegnał się z funkcją Metropolity Krakowskiego. Tegoroczne lato było bardzo pracowite. W efekcie tej pracy powstał teledysk pt. „Modlę się o miłość”, do którego Damian Pałasz zaprosił Cezarego i Katarzynę Żaków.

Obecność i koncert Małej Armii Janosika w Zduńskiej Woli na dwóch Mszach św. o g. 9.30 i 11.00 zgromadził licznie mieszkańców parafii i miasta.

Ks. Krzysztof Miś FDP