Izbica Kujawska: Zakończyła się wizytacja prowincjalna

1 lutego 2017  By ks. Krzysztof Baranowski Prowincjał MDBO


Jak przewidują nasze zakonne Konstytucje oraz Kodeks Prawa Kanonicznego przełożony prowincjalny zobowiązany jest do wizytacji prowincjalnej w trakcie trzyletniej kadencji. Jest to bardzo ważny moment braterstwa i posługi, który ma zachęcić współbraci i wspólnoty Prowincji do twórczej wierności naszemu powołaniu i pomóc zmierzyć „temperaturę” naszego życia duchowego, apostolskiego i charyzmatycznego.

Pierwszym domem zakonnym, który odwiedził ks. Prowincjał Krzysztof Baranowski wraz z ks. Ekonomem Grzegorzem Sikorskim był Nowicjat i DPS w Izbicy Kujawskiej. Od 28 stycznia do 1 lutego br. wizytatorzy współtworzyli wspólnotę wraz z mieszkającymi tam i posługującymi na co dzień Współbraćmi: ks. Kazimierzem Porębą – dyrektorem wspólnoty, ks. Piotrem Kudzią – mistrzem nowicjatu oraz now. Michałem Łosem. Podczas wizytacji ks. Prowincjał przeprowadził osobiste rozmowy z każdym ze Współbraci. Wraz z ks. Ekonomem spotkał się z podopiecznymi i pracownikami Domu Opieki Społecznej im. Ks. Karola Sterpi, który od ponad 40 lat prowadzi nasze Zgromadzenie zakonne.

Podczas wizytacji był czas przeznaczony nie tylko na rozmowy i spotkania, ale także na modlitwę, wspólną Eucharystię, a nawet na wspólnotową rekreację. Dziękujemy Panu Bogu i sobie nawzajem za ten wspólnie przeżyty czas!