Boże Narodzenie A.D. 2017

22 grudnia 2017  By ks. Krzysztof Baranowski Prowincjał MDBO


Niech słowa św. Alojzego Orione staną się życzeniami na czas Świąt Narodzenia Pańskiego i na cały Nowy Rok 2018:

„Oto pojawił się na ziemi Zbawiciel – nasz Bóg, Mesjasz! Narodził się, aby zbawić wszystkich ludzi, a Jego boska wspaniałość rozbłysła dziś nad nami, którzyśmy zostali odnowieni Jego łaską, skąpani w Jego świetle i pokoju. Tylko Jego życie uszczęśliwia serca! Narodził się Jezus, który udzielił przebaczenia nieprzyjaciołom, zwyciężył zło dobrem i kazał miłować wszystkich, On – Jezus, Odkupiciel świata, Dawca nieśmiertelności! O wielki i dobry Boże, wszechmocny i wieczny, który dla nas stałeś się Dziecięciem, rozwesel nas rocznicą świąt Bożego Narodzenia, oczyść nasze życie sakramentami – niebieskimi tajemnicami; zbuduj w nas królestwo Twojej świętej miłości i najsłodszego pokoju, kieruj naszą wolą ku dobru i naszymi czynami zgodnie z Twoimi upodobaniem!

Czyńmy dobro zawsze, czyńmy dobro wszystkim, o Jezu, błogosławiąc zawsze i nie złorzecząc nigdy!” (św. A. Orione).

Niech słowa św. Alojzego Orione staną się rzeczywistością naszego życia, a miłość płynąca z Betlejemskiego Żłóbka na długo pozostanie w nas i wśród tych, z którymi dzielimy nasze życie.

Z życzeniami błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz szczególnego wstawiennictwa w Nowym Roku Opiekuna Świętej Rodziny – św. Józefa.

 

Księża Orioniści