XII Orioński Turniej Piłki Nożnej Halowej

17 listopada 2015  By Redakcja Orione


plakietka 50-50Zgodnie z utrwaloną tradycją, w dniach 13 – 15 listopada 2015 r., w parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie, odbył się XII Orioński Turniej Piłki Nożnej Halowej pod patronatem Burmistrza Wołomina. W tym roku, w rozgrywkach uczestniczyło ok. 200 zawodników. Do Wołomina przybyły dwadzieścia trzy drużyny.
Turniej rozpoczął się 13 listopada kolacją przybyłych drużyn. W sobotę rano, w Kościele parafialnym została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zawodników, której przewodniczył, wygłaszając przy tym Słowo Boże, ks. Damiana Laskowskiego.
Od godz. 9.30 – 21.30 w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Sasina przez cały dzień odbywały się rozgrywki piłki nożnej w kategorii Szkół: Podstawowej, Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych.
O godz. 21.00 odbyła się dekoracja medalowa, na której byli obecni: Burmistrz Wołomina p. Elżbieta Radwan, ks. Prowincjał Polskiej Prowincji Księży Orionistów, ks. Krzysztof Baranowski, Księża i Bracia opiekunowie z Oriońskich placówek, zawodnicy oraz licznie zgromadzeni dobrodzieje i sympatycy tej sportowej imprezy.
W niedzielę 15 listopada o godz. 8.30 została odprawiona uroczysta Msza św., na zakończenie Turnieju, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Prowincjał Krzysztof Baranowski. Po Mszy św. Organizatorzy, opiekunowie, zawodnicy i wolontariusze spotkali się na herbacie i ciastku.
W tym roku, w rozgrywkach uczestniczyło ok. 200 zawodników. Do Wołomina przybyły dwadzieścia trzy drużyny. Miejscowych drużyn z Klubu „Orione” było pięć. Zawodnicy przybyli do nas z różnych parafii i placówek m. in: z Włocławka, Zduńskiej Woli, Kalisza, Warszawy – Lindley’a, Barskiej, Anina, Łaźniewa, Brańszczyka. Jest to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń sportowych naszego miasta.

Miejscowych drużyn z Klubu „Orione” było pięć. Zawodnicy przybyli do nas z różnych parafii i placówek m. in: z Włocławka, Zduńskiej Woli, Kalisza, Warszawy – Lindley’a, Barskiej, Anina, Łaźniewa, Brańszczyka.

plakat 50_70_XII_turniej-maly

Turniej piłki nożnej jest dobrą okazją do krzewienia kultury fizycznej i rozwoju młodych ludzi, a także sposobnością do zdrowej rywalizacji sportowej w klimacie „fair play”. Turniej jest także okazją do wyrobienia trwałych przyjaźni łączących mieszkańców Wołomina z mieszkańcami innych stron Polski.
Wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w rozgrywkach serdecznie dziękujemy za wzorową postawę. Dziękujemy również Księżom i Braciom opiekunom, którzy przybyli do nas z młodymi ludźmi, za ich zaangażowanie. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich zawodników do udziału w kolejnym XIII Oriońskim Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który odbędzie się w listopadzie 2016 roku.