Orione Basketball Cup

7 grudnia 2014  By Redakcja Orione


Orione Basketball Cup to kolejny turniej, który odbił się pięknem w historii naszego Stowarzyszenia “Trampolina dla Włocławka”. Właśnie dziś (7 grudnia) zakończyliśmy jego III Edycję, ale za nim zgasły światła w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samochodowych, poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji.

Równo o godzinie 14:00 rozpoczął się pierwszy półfinał , w którym zmierzyły się drużyny: Hołoty i Los Banditos, który zakończył się na korzyść Hołoty (41:31) i to ona jako pierwsza znalazła się w finale.

W drugim półfinale stanęły naprzeciw Dzikie Koty i Ekoryniec. Ci drudzy okazali się lepszymi (33:44) i to oni znaleźli się w wielkim finale.

Zarówno drużynie Los Banditos jak i Dzikich Kotów, został do rozegrania mecz o 3 miejsce. Zanim jednak przeszliśmy do spotkania, odbyły się eliminacje do konkursu rzutów za trzy punkty. Do finału tego konkursu awansowali zawodnicy: Dawid Składanowski (Są Gorsi), Sebastian Ciesielski (Dziki) i Adam Komorowski (Los Banditos).
Po eliminacjach przyszedł czas poznać trzecią drużynę III edycji Orione Basketball Cup, została nim drużyna Dzikich Kotów, która pokonała rywali 35:26.
Po tym spotkaniu rozstrzygnęliśmy również konkurs rzutów za trzy punkty. Najlepiej wykonujący ten element gry został Adam Komorowski z drużyny Los Banditos.
W meczu finałowym emocji było co nie miara. Gdy 30 sek. przed zakończeniem spotkania na tablicy wyników było po 41:41 wszyscy zebrani myśleli, że będziemy mieli dogrywkę, jednak sędzia odgwizdał faul i dwa rzuty wolne dla ekipy Ekoryniec.
Gdy po pierwszym pudle istniała iskierka nadziei dla zawodników z teamu Hołota na dogrywkę, jednak celnym drugim rzutem wolnym popisał się zawodnik z ekipy Ekoryniec i na tablicy wyników było 42:41.

Tak więc zwycięzcą turnieju została drużyna Ekoryniec, drugie miejsce przypadło Hołocie, trzecie Dzikim Kotom, a czwarte Los Banditos.
Po krótkiej przerwie przyszedł czas na dekoracje i wręczenie nagród każda drużyna, która w dniu dzisiejszym zagrała nie odeszła z pustymi rękoma o co zadbali sponsorzy turnieju.

IS_IMG_2595

Bardzo dziękujemy sponsorom: Małemu Dziełu Boskiej Opatrzności, p. Arkadiuszowi Lewandowskiemu – prezesowi klubu Anwil Włoclawek, p. Marcinowi Stando – właścicielowi klubu Fitness FORMA.
Dziękujemy również dyrektorowi Zespołu Szkół Samochodowych – p. Ryszardowi Suwale, oraz przybyłym gościom: ks. Leszkowi Kromce – Radcy Prowincjalnemu Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Proboszczowi Pawłowi Szymańskiemu, ks. Piotrowi Jaskowi z Oriońskiego Centrum Młodzieżowo – Powołanowego „Trampolina”, pani Agnieszce Chmielewskiej – Radnej Rady Miasta Włocławek.
Dziękujemy włocławskim Mediom: Włocławskiemu Portalowi Internetowemu ”www.q4.pl”,ddwloclawek.pl, rodzinka.wloclawek.pl oraz Radiu HIT.
Dziękujemy zawodnikom, którzy zgłosili się do turnieju i zapraszamy za rok